Разлика помеѓу преработките на „Крушица (Кичевско)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Отстранување на несоодветна карта, removed: Vraneštica Municipality.svg
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија за селото, replaced: |*]] → | ]])
с (→‎top: Отстранување на несоодветна карта, removed: Vraneštica Municipality.svg)
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=3 | lon_sec=6
| мрежно место=
| карта=
}}
 
[[Податотека:Vraneštica Municipality.svg|thumb|right|290px|Карта на општина Вранештица со селските атари.]]
'''Крушица''' — село во [[Општина Кичево]], во околината на градот [[Кичево]].
 

Прегледник