Разлика помеѓу преработките на „Царство“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 267 бајти ,  пред 8 месеци
Одбиена последната промена (од Velichovskas) и ја поврати преработката 1020195 на Brest-bot
(#WPWPMK #WPWP)
(Одбиена последната промена (од Velichovskas) и ја поврати преработката 1020195 на Brest-bot)
Ознака: Рачно отповикување
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Brosen icon constantine helena.jpg|мини|десно|150px|[[Константин Велики]] и [[Јелена (мајка на Константин Велики)|Јелена]], први христијански цар и царица]]
'''Царството''' е опшествено уредување кое е управувано од [[цар]]. Секој цар ја наследува круната од својот татко.
{{Никулец}}

Прегледник