Разлика помеѓу преработките на „Севастопол“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 70 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Напредно мобилно уредување
|coordinates_region = UK
|subdivision_type = Држава
|subdivision_name = {{знаме|Русија}} (де факто) <br/ > {{знаме|Украина}} (де jуре)
|subdivision_type1 = Федерален град
|subdivision_name1 = Севастопол
143

уредувања

Прегледник