Разлика помеѓу преработките на „Крушица (Кичевско)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија за селото
с (→‎Демографија: Смисловна исправка, replaced: секретарот на бугарската егзархија → егзархискиот секретар, егзархисти → под врховенството н)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија за селото)
[[Категорија:Кичевски села]]
[[Категорија:Села во Општина Кичево]]
[[Категорија:Крушица (Кичевско)|*]]

Прегледник