Разлика помеѓу преработките на „Оулу“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 4 бајти ,  пред 1 година
ситна поправка
(#WPWPMK #WPWP)
(ситна поправка)
'''Оулу''' — ({{lang-fi|Oulu}}) [[град]] и [[општина]] во регионот [[Северна Остроботнија]] во [[Финска]]. Тој е најнаселениот град во [[север]]на Финска и шести најнаселен град во [[држава]]та. Зафаќа површина од 1,513.37 km2 и има население од 198.804 (март 2016).
[[Податотека:Oulu.lippu.svg|мини|ЗнамеЗнамето на Оулу]]
{{Нормативна контрола}}
 

Прегледник