Разлика помеѓу преработките на „РК Еурофарм Пелистер“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
додаден состав и стручен штаб
с (Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести (7))
(додаден состав и стручен штаб)
*2016-2019: РК Еурофарм Работник
*2019-....: РК Еурофарм Пелистер
 
==Состав==
:''Состав за сезоната 2020–21''
{{Col-begin}}
{{Col-2}}
;Голмани
* 16 {{flagicon|MKD}} [[Благојче Трајковски]]
* 21 {{flagicon|MKD}} [[Градимир Чаневски]] (к)
;Десни крила
* 13 {{flagicon|MNE}} [[Мирко Радовиќ]]
* 19 {{flagicon|MKD}} [[Ненад Костески]]
* 66 {{flagicon|SRB}} [[Милан Ѓукиќ (ракометар)|Милан Ѓукиќ]]
;Леви крила
*{{0}}3 {{flagicon|MKD}} [[Гоце Ојлески]]
*{{0}}6 {{flagicon|MKD}} [[Бојан Маџовски]]
;Пивоти
*{{0}}4 {{flagicon|MKD}} [[Никола Маркоски]]
* 10 {{flagicon|CRO}} [[Томислав Кушан]]
* 59 {{flagicon|BIH}} [[Елмир Граџан]]
{{Col-2}}
;Леви бекови
*{{0}}7 {{flagicon|MKD}} [[Дејан Кукуловски]]
*{{0}}9 {{flagicon|CRO}} [[Стипе Мандалиниќ]]
* 23 {{flagicon|BIH}} [[Марин Вегар]]
* 24 {{flagicon|MKD}} [[Милорад Кукоски]]
;Средни бекови
* 14 {{flagicon|MKD}} [[Марио Танкоски]]
* 18 {{flagicon|BIH}} [[Јосип Периќ]]
;Десни бекови
*{{0}}2 {{flagicon|CRO}} [[Матео Мараш]]
* 11 {{flagicon|BIH}} [[Невен Стјепановиќ]]
* 30 {{flagicon|MKD}} [[Мартин Велковски]]
{{Col-end}}
 
==Стручен штаб==
* {{знамеикона|MKD}} '''Сопственик:''' [[Силјан Мицевски]]
* {{знамеикона|MKD}} '''Претседател:''' Зоран Штерјев
* {{знамеикона|ХРВ}} '''Главен тренер:''' [[Жељко Бабиќ]]
* {{знамеикона|MKD}} '''Помошник тренер:''' [[Божидар Мојсов]]
* {{знамеикона|MKD}} '''Тренер на голманите:''' [[Ице Соколески]]
 
== Поврзано ==

Прегледник