Епоха (геологија): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
(Создадено преведувајќи ја страницата „Epoch (geology)“)
 
 
 
* {{Smallcaps|Gradstein, F.M.; Ogg, J.G. & Smith, A.G.}}; 2004: ''A Geologic Time Scale 2004'', [[Кембрички универзитет|Cambridge University]] Press
{{Време}}
[[Категорија:Геолошка скала]]
[[Категорија:Геохронологија]]

Прегледник