Разлика помеѓу преработките на „ФК Банга“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 5 бајти ,  пред 10 месеци
с
Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место
с
Ознака: Изворно уредување 2017
с (Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место)
}}
 
'''ФК Банга''' ({{lang-lt|Futbolo klubas "Banga"}}) — [[Литванија|литвански]] [[Фудбал|фудбалскифудбал]]ски клуб од [[Гаргждај]]. Моментално настапува во А лига на Литванија.
 
==Историја==
Фудбалскиот клуб Банга бил формално формиран во [[1966]] година.
 
==Успеси==
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.fkbanga.lt/ ОфицијаленОфицијално мрежно место веб-сајт]
* [https://alyga.lt/komanda/banga alyga.lt]
 

Прегледник