Илко Стефановски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 2 години
[проверена преработка][проверена преработка]
с (clean up, replaced: Октомври → октомври (3), Декември → декември)
 
===Награди и признанија===
Добитник е на престижната републичка награда „[[Награда „11 октомври“Октомври“|11 Oктомври]]“ (2006 г.)<ref>{{наведени вести|url=http://star.utrinski.com.mk/?pBroj=2194&stID=77670&pR=3|title=Соопштени добитниците на наградата „11 октомври"|date=2006|publisher=Утрински Весник|language=македонски|accessdate=2011-12-06}}</ref>.
 
===Филмски остварувања===

Прегледник