Разлика помеѓу преработките на „Демократска партија на Турците на Македонија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
ситна поправка
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с (ситна поправка)
|europarl =
|colours = црвена, бела (боите на [[Знаме на Турција|знамето на Турција]])
| seats1_title = [[Собрание на Република Македонија|Собрание]]
|seats2_title =
| seats1 = {{Infobox political party/seats|1|120|hex=red}}
|seats2 =
| seats2_title = [[Општини во Македонија|Општини]]
| seats2 = {{Infobox political party/seats|2|80|hex=red}}
|website = [http://www.tdp.org.mk/ http://www.tdp.org.mk/]
}}
143

уредувања

Прегледник