Државна изборна комисија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: јуни, 2 → јуни 2
с (→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: јуни, 2 → јуни 2)
| jurisdiction = [[Собрание на РМ]]
| headquarters = [[Скопје]], {{МКД}}
| employees = 119<ref>{{нмс| title= Извештај за следењето на примената на начелото на соодветна и правична застапеност за 2016 година| url= http://ombudsman.mk/upload/documents/SPZ/SPZ-2016-Mk.pdf | publisher= Народен правобранител на Република Македонија | date= јуни, 2017 | accessdate=2018-04-16}}</ref> (2016)
| budget =
| minister1_name =

Прегледник