Разлика помеѓу преработките на „Ангус Дитон“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 184 бајти ,  пред 8 месеци
#WPWP #WPWPMK
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
(#WPWP #WPWPMK)
|awards = [[Нобелова награда за економија]] <small>(2015)</small>
}}
[[Податотека:Angus Deaton 5289-2015.jpg|мини|Ангус Дитон, нобеловец за економија во Стокхолм, декември 2015 година]]
 
'''Ангус Стјуарт Дитон''' ({{lang-en|Angus Stewart Deaton}}, р. [[19 октомври]] [[1945]]) — шкотско-американски [[микроекономист]].
 
1.251

уредување

Прегледник