Разлика помеѓу преработките на „ФК Јувентус“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 9 месеци
нема опис на уредувањето
| mgrtitle = Тренер |
| league = {{Лига-Серија А}}
| season = [[Серија А 2018-2019-2020|2018–192019–20]]
| position = Серија А, [[Серија А 2018-2019#Завршна табела|1-ви]]
| website = http://www.juventus.com
547

уредувања

Прегледник