Разлика помеѓу преработките на „Норвешка круна“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 6 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|
с (→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на економијата → економија-никулец using AWB)
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
 
| image_title_2 =
| iso_code = NOK
| using_countries = {{flagзнаме|Norway}}
| inflation_rate =2.3%
| inflation_source_date = ''[https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/fields/2092.html The World Factbook]'', 2006 est.

Прегледник