Разлика помеѓу преработките на „Адолф Ајхман“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 6 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|
с (→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: mf=y → df=y (2))
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
|image = [[Податотека:Adolf Eichmann.jpg]]
|caption = Адолф Ајхман
|allegiance = {{flagзнаме|Nazi Germany}}
|branch =[[File:Flag Schutzstaffel.svg|23px]] ''[[Schutzstaffel]]''
|rank = [[File:SS-Obersturmbannführer Collar Rank.svg|40px]] SS-''[[Obersturmbannführer]]'' (Lt. Colonel)

Прегледник