Разлика помеѓу преработките на „18 февруари“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: григоријански → грегоријански, Григоријански → Грегоријански
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: григоријански → грегоријански, Григоријански → Грегоријански)
 
{{Февруари {{CURRENTYEAR}}}}
'''18 февруари''' — 49-иот ден во годината според [[ГригоријанскиГрегоријански календар|григоријанскиотгрегоријанскиот календар]]. Остануваат 316 денови до крајот на годината (317 во [[престапна година|престапна]]).
 
{{#ifexist:18 февруари (настани) |'''Настани:''' {{:18 февруари (настани)}}}}

Прегледник