Федериго Тоци: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Infobox writer | name = Федериго Тоци <br/> Federigo Tozz | image = Federigo Tozzi 1910.jpg | imagesize = 200px | caption...)
 
Нема опис на уредувањето
{{Infobox writer
| name = Федериго Тоци <br/> Federigo TozzTozzi
| image = Federigo Tozzi 1910.jpg
| imagesize = 200px
}}
 
'''Федериго Тоци''' ({{lang-it| Federigo TozzTozzi }} - 1 јануари, 1883 [[Сиена]] - 21 март, 1920 , [[Рим]]) беше [[италија]]нски [[писател]]<ref>[https://www.britannica.com/biography/Federigo-Tozzi/ Federigo Tozzi]</ref>.
 
==Биографија==

Прегледник