Разлика помеѓу преработките на „Естуар“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 97 бајти ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
{{рв|Estuaries|Естуари}}
* [http://ecopath.org/LifeInTheChesapeakeBay/ Анимиран документарец за заливот Чезапик]
* {{Наведена мрежна страница|url=http://www.onr.navy.mil/Focus/ocean/habitats/estuaries1.htm|title=Естуари - Карактеристики|last=|first=|date=|work=|publisher=www.onr.navy.mil|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=2009-11-17}}
* {{Наведена мрежна страница
|url=http://www.onr.navy.mil/Focus/ocean/habitats/estuaries1.htm
|title=Естуари - Карактеристики
|publisher=www.onr.navy.mil
|accessdate=2009-11-17
* [http://www.estuary-guide.net Водич за естуари (според искуствата на R&D од Обединатото Кралство)]
}}
 
{{географија-никулец}}

Прегледник