Разлика помеѓу преработките на „Плаошник“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 98 бајти ,  пред 6 месеци
с
с (→‎Црква Светите Климент и Пантелејмон: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{main| → {{Главна|)
[[Категорија:Знаменитости во Охрид]]
[[Категорија:Културно наследство на Македонија во Општина Охрид]]
[[Категорија:Археолошки наоѓалишта во Општина Охрид]]

Прегледник