Разлика помеѓу преработките на „Скопски Санџак“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 101 бајт ,  пред 9 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite journal → Наведено списание)
[[Категорија:Отоманско Скопје]]
[[Категорија:Косовски вилает]]
[[Категорија:Санџаци на Отоманското Царство во Европа]]

Прегледник