Бјеловар: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 60 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Збратимени градови: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (5)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|)
с (→‎Збратимени градови: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (5))
Бјеловар е [[збратимен град|збратимен]] со следниве градови:
 
*{{flagiconзнамеикона|CRO}} – [[Имотски]], [[Хрватска]]
*{{flagiconзнамеикона|CRO}} – [[Новаља]], [[Хрватска]]
*{{flagiconзнамеикона|CRO}} – [[Пакрац]], [[Хрватска]]
*{{flagiconзнамеикона|ITA}} – [[Рубиера]], [[Италија]]
*{{flagiconзнамеикона|BIH}} – [[Високо]], [[Босна и Херцеговина]]
 
==Познати личности==

Прегледник