Битка кај Клермона: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
|place= [[Клермона]], [[Италија]]
|result=без победник
|combatant1={{flagiconзнамеикона|Habsburg Monarchy}} [[Хабсбуршка Австрија]]
|combatant2= {{flagiconзнамеикона|France|early}} [[Франција]]<br />
|commander1=[[Евгениј Савојски]]
|commander2=[[Франсоа де Нефвил]]

Прегледник