Разлика помеѓу преработките на „Абуџа“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 24 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Збратимени градови: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2)
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Cite web → Наведена мрежна страница, cite web → Наведена мрежна страница (4))
с (→‎Збратимени градови: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
 
== Збратимени градови ==
* {{flagiconзнамеикона|CAN}} [[Торонто]], [[Канада]]
* {{flagiconзнамеикона|USA}} [[Бафало (Њујорк)|Бафало]], [[Соединети Американски Држави]]
{{Главни градови во Африка}}
 

Прегледник