Разлика помеѓу преработките на „NGC 700“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 99 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: која се наоѓа на списокот на → заведена во, removed: Телото претставува Дрееров објект.
(#WPWPMK #WPWP)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: која се наоѓа на списокот на → заведена во, removed: Телото претставува Дрееров објект.)
|алтернативни ознаки=CGCG 522-30
}}
'''NGC 700''' — [[леќеста галаксија]] во соѕвездието [[Андромеда (соѕвездие)|Андромеда]], којазаведена се наоѓа на списокот наво [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Телото претставува [[Дрееров објект]].
Телото било предмет и на други истражувања, па освен како NGC 700 се споменува и како CGCG 522-30.
 

Прегледник