Разлика помеѓу преработките на „NGC 2403“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 99 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: која се наоѓа на списокот на → заведена во, removed: Телото претставува Дрееров објект.
с (→‎top: Исправка на прелом и/или збор, replaced: Објектот претставува → Телото претставува using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: која се наоѓа на списокот на → заведена во, removed: Телото претставува Дрееров објект.)
 
|алтернативни ознаки=UGC 3918, MCG 11-10-7, CGCG 309-40, IRAS 07321+6543, KARA 197, CGCG 310-3
}}
'''NGC 2403''' — [[спирална галаксија]] во соѕвездието [[Жирафа (соѕвездие)|Жирафа]], којазаведена се наоѓа на списокот наво [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Телото претставува [[Дрееров објект]].
 
Телото било предмет и на други истражувања, па освен како NGC 2403 се споменува и како UGC 3918, MCG 11-10-7, CGCG 309-40, IRAS 07321+6543, KARA 197, CGCG 310-3.

Прегледник