Разлика помеѓу преработките на „NGC 19“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 99 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: која се наоѓа на списокот на → заведена во, removed: Телото претставува Дрееров објект.
(#WPWPMK #WPWP)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: која се наоѓа на списокот на → заведена во, removed: Телото претставува Дрееров објект.)
|алтернативни ознаки=UGC 98, MCG 5-1-46, CGCG 499-65, KAZ 18, IRAS 00080+3242
}}
'''NGC 19''' — [[спирална галаксија]] во соѕвездието [[Андромеда (соѕвездие)|Андромеда]], којазаведена се наоѓа на списокот наво [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Телото претставува [[Дрееров објект]].
 
Телото било предмет и на други истражувања, па освен како NGC 19 се споменува и како UGC 98, MCG 5-1-46, CGCG 499-65, KAZ 18, IRAS 00080+3242 .

Прегледник