Разлика помеѓу преработките на „NGC 121“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 97 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: кое се наоѓа на списокот на → заведено во, removed: Телото претставува Дрееров објект.
с (→‎top: Исправка на прелом и/или збор, replaced: Објектот претставува → Телото претставува using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: кое се наоѓа на списокот на → заведено во, removed: Телото претставува Дрееров објект.)
|алтернативни ознаки=ESO 50-SC12, in SMC
}}
'''NGC 121''' — [[збиено ѕвездено јато]] во соѕвездието [[Тукан (соѕвездие)|Тукан]], коезаведено се наоѓа на списокот наво [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Телото претставува [[Дрееров објект]].
 
Објектот бил предмет и на други истражувања, па освен како NGC 121 се споменува и како ESO 50-SC12, in SMC .

Прегледник