Јени џамија (Истанбул): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга (2)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons category| → {{рв|)
с (→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга (2))
 
==Наводи==
*{{Наведена книга
*{{cite book
| last = Фароки
| first = Суријах
| isbn = 1850437602
}}
*{{Наведена книга
*{{cite book
| last = Фрили
| first = Џон

Прегледник