Разлика помеѓу преработките на „Долно Косоврасти“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 10 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Надворешни врски: Врска до македонска верзија на картите за Гугл, replaced: hl=en → hl=mk, на Google Maps. → на Карти на Google
с (→‎Историja: Правописна исправка, replaced: се до → сè до)
с (→‎Надворешни врски: Врска до македонска верзија на картите за Гугл, replaced: hl=en → hl=mk, на Google Maps. → на Карти на Google)
 
== Надворешни врски ==
* [https://maps.google.com/maps?q=%D0%94%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%BE+%D0%9A%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8,+%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0&hl=enmk&ie=UTF8&ll=41.538217,20.584345&spn=0.008721,0.021136&sll=41.545236,20.575762&sspn=0.00872,0.021136&t=h&hnear=Dolno+Kosovrasti,+Macedonia+(FYROM)&z=16 Сателитска снимка на Долно Косоврасти] на GoogleКарти Maps.на Google
 
{{Македонија-гео-никулец}}

Прегледник