Разлика помеѓу преработките на „Франсиско Гоја“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 6 бајти ,  пред 1 година
#WPWPMK , #WPWP
(#WPWPMK , #WPWP)
(#WPWPMK , #WPWP)
| bgcolour = #EEDD82
| name = Франциско Гоја| image = Vicente López Portaña - el pintor Francisco de Goya.jpg
| caption = ''Портрет на Франциско де Гоја'' од [[Vicente López y Portaña]] (1826). масло на платно , 93 × 75 cm, [[MuseoМузеј del PradoПрадо]], Мадрид, Шпанија
| birth_name = Франциско Хосе де Гоја
| birth_date = {{birth date|df=yes|1746|03|30}}

Прегледник