Разлика помеѓу преработките на „Алфа Кентаур“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 21 бајт ,  пред 1 година
с
→‎Опис: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite journal → Наведено списание
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: хемисфера → полутопка (2))
с (→‎Опис: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite journal → Наведено списание)
 
Нивната просечна оддалеченост од Сонцето изнесува 1,34 [[парсек]] или 4,37 [[светлосна година|светлосни години]]<ref>
{{Наведено списание
{{cite journal
| author=Söderhjelm, Staffan
| year=1999

Прегледник