Виборг: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 38 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
| area_total_km2 = 1474.05
| population_as_of= 1 јануари 2017
| population_footnotes =<ref>{{citeНаведена webмрежна страница|url=http://www.viborg.dk/db/Kommune.nsf/Alle/9477EDB57BEB5E58C12572E600217769?OpenDocument |title=Viborg Kommune |url-status=dead |archiveurl=https://web.archive.org/web/20110405210719/http://viborg.dk/db/Kommune.nsf/Alle/9477EDB57BEB5E58C12572E600217769?OpenDocument |archivedate=April 5, 2011 }}</ref>
| population_total = 96.477
| population_urban = 40.371

Прегледник