Разлика помеѓу преработките на „6 декември“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —)
 
{{Декември {{CURRENTYEAR}}}}
'''6 декември''' е 340-иот ден во годината според [[Грегоријански календар|грегоријанскиот календар]]
(341-и во [[престапна година]]). Остануваат 25 денови до крајот на годината.
 

Прегледник