Разлика помеѓу преработките на „18 февруари“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —)
{{Февруари {{CURRENTYEAR}}}}
'''18 февруари''' е 49-иот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]. Остануваат 316 денови до крајот на годината (317 во [[престапна година|престапна]]).
 
{{#ifexist:18 февруари (настани) |'''Настани:''' {{:18 февруари (настани)}}}}

Прегледник