Разлика помеѓу преработките на „Фиона Штајл-Антони“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==
с (јазична поправка, replaced: интернационален → меѓународен (3) using AWB)
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
'''Фиона Штајл-Антони''' ([[10 јануари]] [[1989]], [[Нидеркорн]], [[Луксембург]]) — луксембуршка шахистка која ја поседува титулата [[женски меѓународен мајстор]].
 
== БиографијаЖивотопис ==
Фиона научила да игра шах со помош на татко ѝ кога имала девет години. Една година подоцна, таа станала дел на националната репрезентација, а нејзин тренер во тоа време бил [[Властимил Јанса]]. Во 2015 година, Фиона магистрирала по менаџмент на настани на [[Лондонски метрополитенски универзитет|Лондонскиот метрополитенски универзитет]]. Од 2016 година, таа работи за 2016 chess24.com.
 

Прегледник