Разлика помеѓу преработките на „Тане Николов“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==
с (→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: mf=y → df=y (2))
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
'''Тане Николов Жеков''' — македонски револуционер, учесник во македонското и одринското револуционерно движење, член и воjвода на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]], а потоа станал лидер на [[Внатрешна Тракиска Револуционерна Организација|Внатрешната тракиска револуционерна организациjа]].
 
== БиографијаЖивотопис ==
[[File:Fuat bey, Tane Nikolov and Hikmet bey.jpg|thumb|лево|250px|Тане Николов со воjводи од ВТРО (1922).]]
[[Image:Tane Skopie 1941.jpg|thumb|лево|150px|Тане Николов во Скопjе во 1941 г.]]

Прегледник