Разлика помеѓу преработките на „Витоша“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 987 бајти ,  пред 12 години
→‎Галериjа: + sreduvanje
(вандализам)
(→‎Галериjа: + sreduvanje)
 
== Галериjа ==
{{Commons|Category:Vitosha|Витоша}}
{{Clear}}
<gallery>
Image:Vitosha Cherni Vruh 12.JPG|Црни врв со [[Рила]] во позадина
Image:Vitosha Salamander 2.JPG|Salamandra salamandra во Витоша
Image:Golyam-Rezen-east.jpg|Карпите на врвот Гољам Резен
Image:Aaa18.jpg|Цветови во Витоша
Image:Boyana Church 1.jpg|[[Бојанска црква|Бојанската црква]]
Image:Konstantin i Irina.jpg|Бугарскиот цар Константин Тих (1257-1277) во Бојанската црква
Image:Kalojan desislava.jpg|Бугарскиот севастократор Калоjан во Бојанската црква
Image:DSC03375.jpg|Дел од [[Софија]], сликана од Витоша
Image:Golyam-Rezen.JPG|На врвот Гољам Резен
Image:Vladayska-River.jpg|Паркот Витоша
Image:VitoshafromPozharevo.JPG|Витоша, сликана од Софиското поле
Image:Vitosha platoto.jpg|Платото Капакливец со Црни врв во позадина
Image:Aaa09.jpg|Цветови во Витоша
Image:Vitosha-Rila.JPG|Витоша со Рила во позадина
Image:Stone-River-Autumn.jpg|Златните мостови
Image:Cherni-Vrah.jpg|Метеоролошката станица на Црни врв
Image:Dragalevtsi E5.jpg|Драгалевската жичара
Image:InversionSofiaValley.JPG|Зима во Витоша
Image:Aleko-Chalet.jpg|Планинарскиот дом "Алеко"
Image:Aaa14.jpg|Цветови во Витоша
Image:Boyanawaterfall.JPG|Боjанскиот водопад
Image:Golyamata-Gramada.jpg|Паркот Витоша
Image:MoreniVitosha.jpg|Карпи во Витоша
</gallery>
 

Прегледник