Разлика помеѓу преработките на „Јао Минг“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 7 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: ''' е → ''' —
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: ''' е → ''' —)
[[Податотека:YaoMingonoffense2.jpg|мини|десно|Јао Минг]]
 
'''Јао Минг''' е кинески кошаркар, роден во Кина и има играно за [[Хјустон Рокетс]] на позиција центар. Јао Минг е висок 229  cm.
 
{{Никулец за биографија}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Минг}}
{{Нормативна контрола}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Минг}}
[[Категорија:Кинески кошаркари]]
[[Категорија:Живи луѓе]]

Прегледник