Разлика помеѓу преработките на „Офенбах (град)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —)
 
[[Податотека:Karte Offenbach am Main in Deutschland.png|150px|десно|Локација на Офенбах.]]
[[Податотека:Offenbach 1.jpg|200px|thumb|Офенбах.]]
'''Офенбах''' (на [[Германски јазик|германски]]: '''Offenbach''') е [[град]] во [[Германија|германската]] [[Сојузни покраини во Германија|сојузна држава]] [[Хесен]]. Има 117.559 жители.
 
 
{{хесен-гео-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Градови во Хесен]]

Прегледник