Разлика помеѓу преработките на „Зандерслебен“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —)
 
}}
 
'''Зандерслебен''' ({{lang-de|Sandersleben}}) е град и поранешна општина во округот [[Мансфелд-Зидхарц]], во [[Саксонија-Анхалт]], [[Германија]]. Се наоѓа на реката [[Випер (Зале)|Випер]], околу 17 километри северно од [[Ајслебен]]. Од 1 јануари 2010, е дел од градот [[Арнштајн (Саксонија-Анхалт)|Арнштајн]].
 
{{МансфелдЗидхарц-никулец}}

Прегледник