Разлика помеѓу преработките на „Жан Батист Перен“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 12 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|
с (→‎Млади години: Правописна исправка, replaced: се до → сè до)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|)
 
==Надворешни врски==
{{Commons categoryрв|Jean Perrin}}
*[http://nobelprize.org/nobel_prizes/physics/laureates/1926/ 1926 Nobel Prize]
* {{Internet Archive author |sname=Jean Baptiste Perrin }}

Прегледник