Разлика помеѓу преработките на „Зандерслебен“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 32 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија
с (Bot: Migrating 12 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q696853 (translate me))
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
{{Инфокутија Место во Германија
{{Infobox German location
|Art = Градски дел
|Town = [[Арнштајн (Саксонија-Анхалт)|Арнштајн]]
 
'''Зандерслебен''' ({{lang-de|Sandersleben}}) е град и поранешна општина во округот [[Мансфелд-Зидхарц]], во [[Саксонија-Анхалт]], [[Германија]]. Се наоѓа на реката [[Випер (Зале)|Випер]], околу 17 километри северно од [[Ајслебен]]. Од 1 јануари 2010, е дел од градот [[Арнштајн (Саксонија-Анхалт)|Арнштајн]].
 
{{МансфелдЗидхарц-никулец}}
 
[[Категорија:Градови во Саксонија-Анхалт]]
[[Категорија:Мансфелд-Зидхарц]]
 
{{МансфелдЗидхарц-никулец}}

Прегледник