Разлика помеѓу преработките на „Хале (Зале)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 32 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија
с (→‎Историја: Правописна исправка, replaced: Реформацијата → реформацијата)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
{{пренасочување|Хале|други значења|Хале (појаснување)}}
{{Инфокутија Место во Германија
{{Infobox German location
| Art = Stadt
| image_photo = Marktplatz Halle 2010.jpg

Прегледник