Разлика помеѓу преработките на „Еврејска автономна област“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Население: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons|Category: → {{рв|
с (Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (3) using AWB)
с (→‎Население: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons|Category: → {{рв|)
Наталитетот е за една мерна единица повисок од севкупниот руски просек.
 
{{commonsрв|Category:Jewish Autonomous Oblast}}
 
{{русија}}

Прегледник