Разлика помеѓу преработките на „Наим Фрашери“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 21 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател
с (Јазична исправка, replaced: Отоманска Империја → Отоманско Царство (2) using AWB)
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател)
{{Инфокутија Писател
{{Infobox writer
| name = Наим Фрашери<br>Naim Frashëri
| image = Naim Frashëri.jpg

Прегледник