Лујџи Пирандело: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател)
{{Инфокутија Писател
{{Infobox writer
| name = Лујџи Пирандело
| image =Luigi_Pirandello_1934.jpg

Прегледник