10 април (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Папа Грегориј → Папа Григориј
(дополнување)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Папа Грегориј → Папа Григориј)
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1585]] 
|[[Папа ГрегоријГригориј XIII|Грегориј XIII]] — [[римски папа]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1813]] 

Прегледник