Разлика помеѓу преработките на „Македонски парламентарни избори (1994)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
| percentage5 = 3.0% (прв круг)<br>4.1% (втор круг)
| title = Премиер
| before_election = [[ВладоНикола БучковскиКљусев]]
| before_party = [[Влада на Македонија од 1991|експертска влада]]
| before_party = СДСМ
| after_election = [[НиколаБранко ГруевскиЦрвенковски]]
| after_party = ВМРО-ДПМНЕСДСМ
}}
 

Прегледник