Разлика помеѓу преработките на „Светска турнеја UCI 2011“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Македонска предлошка, replaced: {{clear}} → {{среди}}
с (Правописна исправка, replaced: Самуел Санчез → Самуел Санчес (4))
с (→‎top: Македонска предлошка, replaced: {{clear}} → {{среди}})
 
'''[[Светска турнеја UCI]] 2011''' — трето издание на системот за пласман лансиран од страна на [[Меѓународен велосипедистички сојуз|Меѓународниот велосипедистички сојуз]] (UCI) во 2009 година. Турнејата започнала со [[Тур Даун Андер 2011|Тур Даун Андер]] со првата етапа на 18 јануари и се состоела од 14 етапни трки и 13 еднодневни трки, кулминирајќи на [[Џиро ди Ломбардија]] на 15 октомври.
__TOC__
{{clearсреди}}
 
== Настани ==

Прегледник