Разлика помеѓу преработките на „Карл Фридрих Шинкел“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Творештво и значење: Македонска предлошка, replaced: {{clear}} → {{среди}}
с (Додадена категорија using AWB)
с (→‎Творештво и значење: Македонска предлошка, replaced: {{clear}} → {{среди}})
 
Се смета дека поради лошата политичка ситуација, француската окупација и зависноста на прускиот крал) и неговата релативно рана смрт, поради која тој не доживеал да го види големиот индустриски процут на Германија во втората половина на XIX век, Шинкел впрочем воопшто не го остварил својот вистински потенцијал кој е воочлив од неговите нацрти.
{{clearсреди}}
 
== Поврзано ==

Прегледник